Site duyuruları

Çevrimiçi Sınavlar Hakkında Önemli Duyuru

Çevrimiçi Sınavlar Hakkında Önemli Duyuru

Yanıt sayısı: 0

Üniversitemiz senatosu tarafından alınan güncel akademik takvim kararına binaen HARUZEM bünyesinde verilen Rektörlük Servis (Türk Dili II, Yabancı Dil (İngilizce) II ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II) derslerinin ara sınavları 04 Mayıs 2020 - 08 Mayıs 2020  tarihleri arasında HARUZEM Çevrimiçi Sınav Sistemi üzerinden yapılacaktır. Bu bağlamda hem öğrencilerimizin sınavdan önce sistemi tanıyıp öğrenebilmeleri hem de öngörülememiş sorunlar varsa bunların tespit edilebilmesi için 23 Nisan 2020 Perşembe günü ile 24 Nisan 2020 Cuma günü Çevrimiçi Sınav Sistemi üzerinden bir deneme sınavı yapılacaktır.

Deneme sınavına öğrencilerimizin katılmalarını tavsiye ediyoruz çünkü:

1. Yanlış ders kaydından dolayı aldığınızı düşündüğünüz ama üzerinizde görünmeyen dersleri tespit edebilirsiniz. Bu durumu bize bildirdiğinizde gerekli düzeltmeler yapılacaktır.
2. Sistemi tanıyacağınız için sınav sürecinde meydana gelebilecek yanlış anlaşılma ve hatalardan doğabilecek mağduriyetleri en aza indirgeyebilirsiniz.
3. Tespit edeceğiniz hatalar olursa veya yapılmasını istediğiniz değişiklikler mevcutsa bize iletibilir ve böylece sınav sürecinin hem öğrencilerimiz hem de merkezimiz açısından daha sağlıklı ve verimli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Deneme sınavı hakkında bilinmesi gerekenler:

1. Deneme sınavı 23 Nisan 2020 Perşembe günü saat 08:00 itibari ile aktif edilecek ve 24 Nisan 2020 Cuma günü saat 23:59'a kadar aktif olarak kalacaktır.
2. Bu sınav sonucunda herhangi bir notlandırma yapılmayacaktır ve bu sınavda oluşacak durumların gerçek sınavlarınız üzerinde bir etkisi olmayacaktır.
3. Karşınıza çıkacak sorular ve cevap şıkları rastgele oluşturulmuş Lorem Ipsum* ifadeleridir ve sınavına tıkladığınız derslerle herhangi bir bağlantısı yoktur.


23 Nisan'dan itibaren Deneme Sınavı'na ve 4 Mayıs'tan itibaren gerçek sınava sis.harran.edu.tr adresi üzerinden ulaşılabilir


Sınav sistemi hakkındaki tüm öneri, görüş veya sorunları serafettinyilmaz@harran.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

* Lorem Ipsum olarak ifade edilen metinler genellikle tasarım çalışmalarında metinsel alanların boş kalmaması için kullanılan ve gerçek bir anlamı bulunmayan dolgu metinleridir.