Site duyuruları

Ara Sınav Hakkında Bilgilendirme

Harran Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 'ın resmi
Ara Sınav Hakkında Bilgilendirme

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde verilmekte olan Rektörlük Servis (Yabancı Dil [İngilizce] II, Türk Dili II ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II) derslerinin Ara Sınavları hakkında bilinmesi gerekenler:

1. Her üç ders için de ilk 7 haftanın konusundan sorumlu olacaksınız. Tüm materyaller ve alıştırma soruları ue.harran.edu.tr adresi üzerinde mevcuttur.
  2. Sınav 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 08:00'da başlayacak ve 8 Mayıs 2020 Cuma günü saat 23:59'da sona erecektir. Bu süre zarfında istediğiniz gün ve saatte istediğiniz dersin sınavını çözebilirsiniz.
  3. Sınava geçerli mazeretleri (gerekli teknolojiye [akıllı cep telefonu, tablet, dizüstü veya masaüstü bilgisayara] sahip olmama, sınav süresini kapsayan 5 gün boyunca herhangi bir internet bağlantısına sahip olmama, vs...) dolayısıyla katılamamış öğrenciler için mazeret sınavı yerine geçecek analitik ödevler verilecektir. Metin tarama uygulamaları ile ödevler ön değerlendirmeye alınacak ve belli bir seviyenin üzerinde benzerlik tespit edilen veya istenildiği gibi yapılmamış ödevler değerlendirmeye alınmayacaktır. Ödev teslim süresi içinde ödevini teslim etmeyen veya sundukları mazeretlerin geçersiz olduğu tespit edilen öğrencilerin ödev hakları zayi olacaktır.

HARRAN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ